1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-21, 20:12   Temat: Rak jelita po resekcji
malinka70 napisał/a:
Czy to możliwe, ze psychika w taki sposób radzi sobie z przebyłym stresem


Witaj Malinka po taaaakim czasie :) U mnie minęło już troszkę dłużej od odejścia Tatki (półtorej roku )a i tak jest w moich myślach gdy zasypiam i gdy śpię, bo śpię bardzo czujnie .
Na początku (trwało to ok 7 miesięcy)byłam praktycznie codziennie na cmentarzu nie mogłam się oswoić z tym ,że Go już nie ma, że nie mam do kogo przychodzić do łóżka, pomagać,opowiadać itd. To opowiadałam Mu na cmentarzu o moich troskach dnia codziennego tak jakby nadal był tylko, że nie może mi już nic odpowiedzieć. Teraz idę na cmentarz dwa ,trzy razy w tygodniu i robię to samo gadam i gadam do Niego. Pewnie osoby które patrzyłyby na mnie powiedziałyby wariatka, ale ja jakoś cały czas tak bardzo kocham i cały czas tak bardzo tęsknię, że nie potrafię inaczej.
Pozdrawiam Cię mocno Malinko. U Ciebie tak psychika odreagowuje u mnie trochę inaczej. Ale wiem ,że to forum jest bardzo ludziom potrzebne nawet po takim czasie od odejscia nam najblizszych osób możemy tu wejsc napisać parę słów i poczuć się jak wśród starych dobrych znajomych. :papap:
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-31, 13:09   Temat: Rak jelita po resekcji
Ostatnie twoje słowa są kluczowe -"już nic nie będzie takie samo... "
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-21, 12:16   Temat: Rak jelita po resekcji
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
Malinko mama już nie cierpi....
Przyjmij moje wyrazy współczucia. ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-15, 20:21   Temat: Rak jelita po resekcji
marzena66 napisał/a:
malinka70,

Towarzysząc Tobie w tym trudnym czasie widzę siebie, podobne objawy, podobne odczucia, przykre wspomnienia wracają.


Dokładnie mam tak samo. Malinko ściskam Cię mocno, jesteś silna i wytrwasz. Wytrwasz jak my wszystkie. To taka sinusoida i człowiek praktycznie jest w tym całkowicie bezsilny. Jedno jest niestety nieuchronne i zbliża się ogromnymi krokami to odejście bliskiej Ci osoby.
Bardzo Ci współczuję tego przez co przechodzisz.
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-14, 21:38   Temat: Rak jelita po resekcji
Jestem tego samego zdania co marzena 66 jeśli nie dasz rady skontaktować się dziś jeszcze z hospicjum to dzwoń jutro, tylko oni są przeszkoleni w takich sytuacjach i potrafią pomoc. Jestem z tobą, ściskam serdecznie
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-25, 15:27   Temat: Rak jelita po resekcji
To jest właśnie to, taka huśtawka i nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie i jak się zakończy, przykro mi Malinko, że cierpisz i Ty i Twoja mama. Ta bezsilność i niemoc w tej chorobie jest chyba naszym największym dramatem.
Ściskam cieplutko, myślami jestem z Wami .
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 20:20   Temat: Rak jelita po resekcji
Malinko pamiętaj nawet jak mamę przekonasz do brania leków przeciwbólowych to w końcu może nastąpić tolerancja na daną dawkę i wówczas ból będzie się przebijał wtedy trzeba skontaktować się z lekarzem, ktory zleci zwiększenie dawki .
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 06:43   Temat: Rak jelita po resekcji
Skoro nie chce przyjąć leków to poproś lekarza o plastry fentanylu, chyba plaster dacie radę przykleic? Najważniejsze by mamę nie bolało. Modlę się za was.
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-08, 09:20   Temat: Rak jelita po resekcji
Zapewne lekarz zleci zwiększenie dawki leku. Gdyby jednak ból przebijal się w przeciagu 4 godz to lekarz pewnie powie, że można podać połowę dawki w przeciagu 4 godz. Rób wszystko co możesz by mamę nie bolało. Pozdrawiam
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-07, 19:58   Temat: Rak jelita po resekcji
Nie jest dobrze, gdy noga robi się lodowata to tak jakby nie dochodziło krążenie krwi, postaraj się przekonać mamę do przyjęcia leków chociaż przeciwbólowych by nie cierpiała. Jestem z wami, bądź silna to naprawdę ciężkie chwile. Mama za to jaka jest w tej chwili niestety nic nie może. To wszystko robi choroba. Staraj się jak najlagodniejszym tonem uprosic mamę do przyjęcia leków. Dadzą jej trochę ulgi w cierpieniu. Jutro gdy przyjdzie pielęgniarka powiedz jej wszystko,,o swoich obawach raczej postaraj się nie mówić w obecności mamy. Trzymaj się. jestem z wami myślami.
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-06, 19:35   Temat: Rak jelita po resekcji
Wszystkie leki moczopędne oraz opioidowe leki przeciwbólowe obniżają ciśnienie krwi. Mój Tatko praktycznie pół życia leczył się na nadciśnienie krwi, a gdy zachorował na nowotwór to wszyskie leki obniżające ciśnienie oprócz tych na prostatę odstawił bo przy braniu tak wysokich dawek morfiny jakie Tatuś dostawał ciśnienie miał tak niziutkie , że niejednokrotnie przewracal się mdlejąc od niskiego ciśnienia. Ale bicie serca przy tym było zazwyczaj dość wysokie.
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-03, 06:35   Temat: Rak jelita po resekcji
Według mnie to też jest skandal by tak potraktować 82letnią kobietę, dlatego myślę że może w hospicjum lepiej by się zajęli i pomogli postawić mamę na nogi. Ja w każdym razie jak już Ci pisałam bardzo dobrze wspominam współpracę hospicjum z moim tatusiem. Po wyjściu z hospicjum zawsze miał "pod ręką " hospicjum domowe. Wiem że ci ludzie tam pracujący mieli ogromne serca dla ludzi cierpiących. Pozdrawiam i daj znać co dalej
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-01, 20:47   Temat: Rak jelita po resekcji
Witaj, czytam co piszesz i martwi mnie , takie podejście do pacjenta.
Sama mówisz, że mama potrzebuje całodobowej opieki więc skoro tak uważasz to ja osobiście załatwiałabym mamie hospicjum stacjonarne. Może na oddziale paliatywnym lepiejby się zajęli niż tam gdzie jest obecnie ,że mama musi wszczynać awantury wywołane bólem by dopiero wówczas podali jej coś przeciwbólowego.
Ja akurat bardzo dobrze wspominam czas gdzie mojego Tatusia w hospicjum "stawiali na nogi" po różnych przejściach. Trafiał tam 4 razy. I za każdym razem miał cudowną opiekę. Życzę Ci by i Twoja mamusia natrafiła na taką opiekę, by nie musiała cierpieć z bólu. Pozdrawiam.
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-30, 21:18   Temat: Rak jelita po resekcji
Nie , nie jest normalny, bardzo dobrze ,że chcesz porozmawiać o leczeniu paliatywnym tyle tylko , że nie wiadomo co jest przyczyną wycieku i czy nie będzie znów konieczna interwencja chirurgiczna . Porozmawiaj jutro z lekarzem prowadzącym mamę. Pozdrawiam
  Temat: Rak jelita po resekcji
asia 1975

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-30, 21:09   Temat: Rak jelita po resekcji
Personel pielęgniarski na dyżurze Zapewne czeka do jutra gdy będzie z powrotem komplet lekarzy. Z tego co piszesz o tej cieknącej ropie z rany i takim stanie osłabienia Twojej mamy to raczej możecie na tą chwilę zapomnieć , że mama wyjdzie jutro ze szpitala oby tylko lekarze jutro zlecili mamie środki przeciwbólowe by nie cierpiała.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group